Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Curs de management al resurselor umane la Oradea

Curs de management al resurselor umane la Oradea

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei, în perioada 22-26 iulie 2013, a fost organizat la Oradea, în sala festivă a Protopopiatului Oradea, cursul de Managementul resurselor umane, acreditat de Autoritatea Naţională pentru Calificări.

Cursul de desfășoară în cadrul proiectului FORTE, fiind organizat de Centrul de Resurse „Filantropia” al Asociaţiei „Filantropia” a Episcopiei Oradiei, prin intermediul Centrului Naţional pentru Formare Continuă „Dumitru Stăniloae“ din Bucureşti. La curs au participat 15 preoți şi personal neclerical din cuprinsul Episcopiei Ortodoxe Române a Oradiei, care au promovat examenul de curs, obținând astfel certificatul de manager resurse umane.

Cursul de manager resurse umane se adresează personalului clerical şi neclerical, persoanelor şi managerilor care au în subordine angajaţi sau care coordonează echipe de proiect sau echipe de voluntari (angajaţi ai structurilor din cadrul Bisericii Ortodoxe Române sau ai organizaţiilor neguvernamentale care au experienţă de colaborare sau care doresc pe viitor să dezvolte parteneriate sau colaborări cu instituţii din cadrul Bisericii Ortodoxe Române), având ca scop formarea şi dezvoltarea competenţelor de gestionare a resurselor umane din cadrul organizaţiei.