Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Îndemn la rugăciune pentru familiile aflate în suferință

Îndemn la rugăciune pentru familiile aflate în suferință

Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei continuă să își exprime solidaritatea cu toate familiile aflate în situația familiei Bodnariu din Norvegia.

Astfel, deoarece în ziua de sâmbătă, 16 aprilie 2016, în Norvegia sunt prevăzute a avea loc întâlniri între părinții și copiii din familiile despărțite, pentru întărirea lor duhovnicească și în vederea reîntregirii familiilor separate, adresăm credincioșilor noștri un călduros îndemn la rugăciune stăruitoare în bisericile din eparhie, începând din Duminica a patra a Sfântului și Marelui Post, 10 aprilie a.c., și până în Duminica a cincea din Postul Paștilor, 17 aprilie 2016.

În acest fel, considerăm că este deosebit de important să ne arătăm susținerea pentru familiile în care copiii au fost luați de lângă părinții lor, prin rugăciune intensă, credincioșii noștri alăturându-se tuturor celor care promovează creșterea și educarea copiilor în familiile lor.

  

Biroul de Presă al Episcopiei Oradiei