Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Întâlnire de lucru în cadrul Proiectului FORTE

Întâlnire de lucru în cadrul Proiectului FORTE

Cu binecuvântarea Preasfinţitului Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei, în ziua de miercuri, 16 ianuarie 2013 a avut loc, în cadrul Proiectului FORTE – Formare trainică pentru parteneriat social, întâlnirea de lucru a nucleului de planificare strategică din cadrul Episcopiei Ortodoxe Române a Oradiei.

Întâlnirea a avut loc în sala festivă de la Centrul Eparhial al Episcopiei Oradiei, iar participanții au avut ca obiectiv formularea și definirea obiectivelor operaționale ale planului strategic al Episcopiei Oradiei. Obiectivele operaţionale au fost formulate de către membrii nucleului pe baza direcţilor strategice și a obiectivelor strategice formulate în întâlnirile anterioare din cadrul  procesului de planificare strategică. Întâlnirea a fost facilitată de către domnul Aurel Borcescu, reprezentant al Global Commercium Developement.