Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / MINUNEA SE ÎNTÂMPLĂ DIN NOU...

MINUNEA SE ÎNTÂMPLĂ DIN NOU...

IZVORUL MAICII DOMNULUI DE LA MĂNĂSTIREA IZBUC, ÎȘI REVARSĂ DIN NOU APA SFINȚITOARE DUPĂ O PAUZĂ DE DOUĂ LUNI.   

               18 iunie 2020,

Înainte cu trei luni de marele eveniment ce v-a avea loc la Mănăstire Izbuc - sfințirea noii biserici - 19 septembrie 2020.

      ,,Spală Doamne în apa tămăduitoare a acestui izvor minunat slăbiciunile trupești și păcatele celor ce le vor mărturisi aici. Fă Doamne ca toți cei ce aleargă la acest locaș sfânt să ducă de aici la casele lor îndepărtate: pace sufletească în mijlocul furtunilor vieții, credință, iubire și nădejde în Tine."  (Citat din rugăciunea episcopului vicar Andrei Crișanul, la sfințirea bisericii Mănăstirii Izbuc, 15 august 1930.)