Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Misiune și filantropie în Protopopiatul Oradea

Misiune și filantropie în Protopopiatul Oradea

Marți, 17 decembrie 2019, în preajma Nașterii Domnului nostru Iisus Hristos, 47 de copii internați la Spitalul clinic de recuperare medicală – secția de copii din localitatea bihoreană Băile 1 Mai au fost vizitați și colindați de către membrii coralei Protopopiatului Oradea, care la sfârșitul concertului de colinde au oferit copiilor daruri constând în alimente, dulciuri și fructe proaspete.

Preacucernicul Părinte Aurel-Simion Goga, Protopopul Oradiei, a adresat mulțumiri celor care îşi desfăşoară activitatea în aceste spital, a apreciat misiunea acestora ca fiind „un adevărat apostolat al iubirii” și a urat copiilor multă sănătate și sărbători cu pace și bucurie.

 

Pr. Sebastian Lakatos