Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Prezentare de carte la Biblioteca Universității din Oradea

Prezentare de carte la Biblioteca Universității din Oradea

Facultatea de Teologie Ortodoxă ,,Episcop Dr. Vasile Coman”, Centrul de Studii Interdisciplinare ,,Silviu Dragomir” şi Şcoala Doctorală de Istorie din cadrul Universităţii din Oradea în colaborare cu Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei, vă invită să participaţi, la început de an calendaristic, la prezentarea cărţii ,,A învăţa să trăieşti veşnicia. Un dialog cu Sandu Frunză”, autori:  Pr. Prof. Univ. Dr. Ioan Chirilă, Preşedintele Senatului Universităţii Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca și Prof. Univ. Dr. Sandu Frunză, Universitatea Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca.

În cadrul prezentării, pe lângă cei doi autori, vor lua cuvântul: Prof. Univ. Dr. Constantin Bungău, Rectorul Universităţii din Oradea, Preasfinţitul Părinte Sofronie, Episcopul Oradiei, Prof. Univ. Dr. Sorin Şipoş, Directorul Şcolii Doctorale de Istorie şi Pr. Conf. Univ. Dr. Viorel-Cristian Popa, Decanul Facultăţii de Teologie Ortodoxă „Episcop Dr. Vasile Coman” din Oradea.  

Evenimentul va avea loc marţi, 14 ianuarie 2020, ora 12, în Sala de Conferinţe a Bibliotecii Universităţii din Oradea, în prezența autorilor.