Locaţia curentă este: Prima pagină / Știri / Vernisaj expoziție Peceți identitare bihorene și lansare de carte

Vernisaj expoziție Peceți identitare bihorene și lansare de carte

Episcopia Ortodoxă Română a Oradiei, în parteneriat cu Muzeul Orașului Oradea – Complex cultural și Primăria Municipiului Oradea au bucuria de a invita pe orădeni și bihoreni la vernisajul expoziției dedicate aniversării Centenarului Marii Uniri din 1918 sub genericul Peceți identitare Bihorene. Biserici ortodoxe construite în Oradea și Bihor între 1918-2018, ce va avea loc marți, 11 decembrie 2018, ora 16, la Muzeul Orașului Oradea – Complex cultural, corp B, etajul II, sala 12.

Vernisajul va fi urmat de lansarea volumului Patrimoniul Țării Bistrei, coordonat de Prof. Univ. Dr. Sorin Șipoș.

Vă așteptăm cu drag!